Darmowa dostawa od 10 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Biżuteria, a złoto inwestycyjne

2022-12-28
Biżuteria, a złoto inwestycyjne

Złoto od czasów starożytnych jest uważane za jeden z najcenniejszych metali świata. Wyróżnia się nie tylko idealnymi właściwościami fizycznymi, m.in. zwiększoną odpornością na ścieranie czy działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, ale również swoją elastyczną formą. Złoto znalazło również szerokie zastosowanie w produkcji biżuterii, która nie tylko może być przepiękną dekoracją i dopełnieniem stroju, ale również wyjątkową inwestycją czy wręcz bezpieczną przystanią dla naszego kapitału.

Czy biżuteria to dobra inwestycja?

W ciągu ostatnich kilku lat można zauważyć regularny wzrost wartości cen metali jubilerskich (złota i srebra), jak również brylantów oraz innych kamieni szlachetnych. Inwestycja w biżuterię jest zdecydowanie bezpieczniejszym krokiem, na który mogą sobie pozwolić nawet osoby bez specjalistycznej wiedzy. W przeciwieństwie do akcji giełdowych, będzie to inwestycja, która zawsze przyniesie nam zyski, ponieważ w każdej chwili można ją odsprzedać. Przepiękny naszyjnik, bransoletka lub pierścionek to nie tylko dekoracja na specjalną okazję, ale również zabezpieczenie naszej przyszłości.

A może złote sztabki inwestycyjne?

Inwestycja w złoto, którego próba wynosi 995 jesteśmy zwolnieni z obowiązku zapłaty podatku VAT, ponieważ jest ono traktowane jako waluta, a nie surowiec. Złoto jest stabilnym surowcem, który nie jest narażony na utratę realnej wartości. Na rynku można znaleźć różnorodne sztabki polskich, jak i zagranicznych mennic, których gramatura jest dostosowana do finansowych możliwości zainteresowanych.

Czy kupno biżuterii się opłaca?

Kupno biżuterii przede wszystkim związane jest z inwestycją w relacje międzyludzkie oraz emocje. Dodatkowo jest to również inwestycja reprezentacyjna. Prawidłowo dobrana biżuteria dla mężczyzny i kobiety sprzyja budowaniu relacji biznesowych, jak również przyczynia się do zwiększenia wiarygodności. Zdecydowanie lepszą inwestycją okaże się biżuteria zaprojektowana przez artystów - jej wartość w każdym przypadku będzie wyższa.

pixel