Darmowa dostawa od 10 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rosnąca inflacja. Czy to dobry moment na inwestycję w złoto?

2021-07-26
Rosnąca inflacja. Czy to dobry moment na inwestycję w złoto?

Wszyscy zmagamy się ze skutkami powszechnego wzrostu cen i spadkiem siły nabywczej pieniądza, szukając sposobów na ochronę posiadanych oszczędności przed inflacją. Zastanawiasz się, jak zabezpieczyć przed utratą wartości majątek odłożony na czarną godzinę? Ten problem nie musi spędzać snu z Twoich powiek. Istnieją sposoby na ulokowanie kapitału w stabilnej walucie. Postaw na inwestycję w złoto, które jest odporne działanie rekordowo wysokiej inflacji. Dowiedz się, dlaczego właśnie teraz warto podjąć taką decyzję finansową oraz jak wprowadzić ją w życie, aby w dalekiej perspektywie utrzymać wartość swoich pieniędzy.

Złota metoda na inflację?

Zwykło się mawiać, że każda inwestycja wiąże się z ryzykiem oraz nie istnieje idealna forma ulokowania kapitału. To prawda, jednak w przypadku złota korzyści zdecydowanie przeważają nad negatywnymi aspektami. Główną zaletą, jaką należy wskazać, są ograniczone zasoby tego cennego kruszcu. Nie ma sposobu na to, aby masowo produkować złoto, dzięki czemu podaż na nie jest stosunkowo stabilna w skali światowej. Skutkuje to wysoką odpornością na działanie inflacji, w przeciwieństwie do emitowanych przez banki centralne pieniędzy gotówkowych, których podaż jest regulowana w zależności od potrzeb.

Szlachetne kruszce towarzyszą ludzkości od setek lat jako forma przechowywania wartości. Historia pokazuje, że sztabki zachowują swoją wartość nawet wtedy, gdy światowe gospodarki zmagają się z kryzysem.

Inwestycja w metale szlachetne w dobie rosnącej inflacji

Nie sposób zaprzeczyć, iż podobnego kryzysu doświadczamy również dziś, żyjąc w erze wysokiej inflacji. Eksperci prognozują, że wielkimi krokami nadchodzi do nas stagflacja, więc nie możemy liczyć na szybkie pożegnanie się z tak niekorzystną dla naszego budżetu sytuacją. W momencie zawirowań na rynkach finansowych warto postawić na dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Idealnym aktywem, który pozwoli osiągnąć ten cel, jest złoto, uznane za bezpieczną przystań dla pieniędzy. W zależności od posiadanego kapitału oraz obranej strategii inwestycyjnej możesz zdecydować się na zakup monet bądź sztabek o wybranej gramaturze.

Polecane

pixel