Darmowa dostawa od 10 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Suweren Elżbieta 2 – historia monety

2022-12-07
Suweren Elżbieta 2 – historia monety

Śmierć królowej Elżbiety II rozniosła się ogromnym echem, ponieważ była ona królową brytyjską aż przez 70 lat i uchodziła za najbardziej znaną monarchinię na całym świecie. To smutne wydarzenie daje jednak nadzieje kolekcjonerom monet na uzupełnienie swojego kapitału w wyjątkowe monety z wizerunkiem królowej Elżbiety II. Czy rzeczywiście brytyjski Suweren stanie się hitem inwestycyjnym? Chociaż brytyjscy monarchowie nie podejmują decyzji politycznych to jednak mają ogromny wpływ na aktualne rządy, premierów, a także prowadzoną za kulisami dyplomację. Po zakończeniu uroczystości pogrzebowy Elżbiety II świat z ciekawością spojrzy na jej następcę, a więc króla Karola III.

Wpływ rodziny królewskiej na Wielką Brytanię

Warto wiedzieć, że rodzina królewska nie tylko za kulisami wpływa na poszczególne aspekty polityczne Państwa, ale również jest elementem jednoczącym społeczeństwo w trudnych chwilach. Co więcej, rodzina królewska zarabia ogromne pieniądze, które wnosi do gospodarki kraju – ich wartość oceniono na ok. 1,7 mld funtów rocznie. I chociaż wspomniana kwota w porównaniu do dóbr wypracowywanych przez społeczeństwo jest niewielka, to jednak podatnikom i tak opłaca się utrzymywanie monarchii. Rodzina królewska jest przede wszystkim głównym punktem przemysłu turystycznego, medialnego, jak również gospodarczego. Co więcej, wpływa ona na wizerunek Wielkiej Brytanii, która nieprzerwanie kultywuje wielowiekowe tradycje.

Czym jest Suweren?

Oczywiście śmierć królowej Elżbiety II jest również poważnym zagrożeniem dla istnienia Wspólnoty Narodów oraz Zjednoczonego Królestwa - secesje mogą doprowadzić do końca potęgi Wielkiej Brytanii, co odbije się na przyszłości funta brytyjskiego. W modzie jednak mogą znaleźć się złote monety bite przez jedną z najstarszych mennic świata Royal Mint, które znane są pod nazwą SUweren lub Brytyjski Suweren. Niewykluczone, że śmierć Elżbiety II sprawi, że na rynku pojawi się ogromne zainteresowanie rzadkimi monetami z jej wizerunkiem, dlatego warto bacznie obserwować rynek monet w najbliższych miesiącach.

Polecane

pixel